Radionica “Zeleni krovovi, zelene fasade i male urbane bašte, kao adaptacija na klimatske promene”

19. 9. 2022. godine

U amfiteatru Tehnološke škole u Paraćinu, održana je radionica „ Zeleni krovovi, zelene fasade i male urbane bašte, kao adaptacija na klimatske promene“. Moderator je bila Marija Ostojić, dipl.ing.pejzažne arhitekture, predstavnik Bašta biroa iz Beograda.

Cilj radionice je bio da se prikažu prednosti zelenih krovova i fasada, kod smanjenja efekta toplotnog ostrva u urbanoj sredini. Prikazani su modeli i primeri dobre prakse, kako u inostranstvu tako i kod nas. Takođe, prikazane su i mogućnosti ozelenjavanja takozvanih urbanih džepova, i mogućnosti da se takvi prostori ozelene i ambijent učini prijatnim. Radionici su prisustvovali predstavnici arhitektonskih biroa, predstavnici lokalne uprave, nastavnici srednjih škola, predstavnici stambenih zajednica, građani.