Radionica “Vanredne situacije kao posledica klimatskih promena”

15. 10. 2024.

Radionica je imala za cilj da upozna nastavnike i učenike Tehnološke škole u Paraćinu sa
posledicama koje klimatske promene neminovno donose. Posledice se javljaju u vidu materijalne štete, velikih razaranja životne sredine, kao i u vidu velikih ljudskih gubitaka. U takvim okolnostima veoma je važno da građani znaju kome treba da se obrate za pomoć i na koji način treba reagovati kako bi se posledice ublažile.
Radioničari Jovan Sretenović, kao član Crvenog krsta Opštine Paraćin, i Nenad Dimovski, predstavnik Dobrovoljnog vatrogasnog društva opštine Paraćin, upoznali su ciljnu grupu sa merama koje se preduzimaju u vanrednim situacijama – poplave, požari, olujni vetrovi, toplotni talasi, zemljotresi, kako bi se zaštitilo stanovništvo.