3. radionica: Aplikacija „Eko alarm“ kao alat za zaštitu životne sredine

U prostorijama Tehnološke škole u Paraćinu, povodom realizacije projekta EKO ALARM, u periodu 3. 9. – 11. 9. 2020. održanе su četiri radionice, pod nazivom „Aplikacija Eko alarm kao alat za zaštitu životne sredine“.

Na ovim radionicama je učestvovalo ukupno 60 učenika koji su obučeni za rad u aplikaciji Tour builder ili Graditelj putovanja. Ovaj alat pripada Gugl servisu i za njegovo korišćenje morate imati gmail nalog i pristup programu Google Earth. Prvobitno je bio namenjen američkim vojnicima koji su mapirali svoje kretanje u ratnim područjima. Veoma brzo počeo je da se koristi i svakodnevnom životu, pogotovu za pravljenje virtuelnih tura, koje su obogaćene tekstualnim zapisima i video materijalom. Nastava je još jedna oblast u kojoj se ove mape mogu koristiti, najsvrsishodnije u proučavanju  geografije i istorije.

Mi smo njegovu primenu našli i u ekologiji, odnosno u mapiranju divljih deponija.