Jačanjem obrazovnog sistema ka realizaciji održivog razvoja

Na Javnom konkursu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, namenjenom za dotacije nevladinim organizacijama i drugim neprofitnim organizacijama značajnim za obrazovanje, podržan je program udruženja EKOS.

Projekat „Jačanjem obrazovnog sistema ka realizaciji održivog razvoja“ podstiče unapređivanje obrazovanja u oblasti zaštite životne sredine, razvijanjem partnerstava, jačanjem kompetencija nastavnika za prenošenje funkcionalnog znanja i osposobljavanjem učenika za učenje na primerima iz svoje neposredne sredine, usvajanjem veština i sistema vrednosti neophodnih za život u skladu sa UN ciljevima održivog razvoja.

Glavna ciljna grupa projekta su nastavnici i učenici Tehnološke škole, Gimnazije, Ekonomsko-trgovinske škole i Mašinsko-elektrotehničke škole iz Paraćina.

Partneri projekta su: CRH Srbija, UNEKOOP, Srpsko društvo za vanredne situacije, PK Javorak, Opštinska organizacija gluvih i nagluvih lica.

Projekat se realizuje u periodu januar-maj 2020. godine.