1. radionica: Izvori zagađenja životne sredine

Radionica „ Izvori zagađenja životne sredine“

U prostorijama Tehnološke škole u Paraćinu, povodom realizacije projekta EKO ALARM, u periodu 3. 9–14. 9. 2020. održane su četiri radionice, pod nazivom „ Izvori zagađenja životne sredine“.

Tehnološka škola, kao partner projekta, osim logističke podrške, omogućila je i aktivno uključivanje učenika u realizaciji edukativnih radionica. Ukupno je uključeno 60 učenika, od prvog do četvrtog razreda. Kako je cilj projekta da se evidentiraju divlje deponije u svim mesnim zajednicama opštine Paraćin, izbor učenika izvršen je na osnovu mesta stanovanja.

Radionica je doprinela da se učenici upoznaju sa izvorima zagađenja,rizicima, kao i posledicama zagađenja.

Nadalje, na osnovu stečenog znanja, učenici treba da prepoznaju ekološke rizike u svom neposrednom okruženju, evidentiraju ih i putem projektne aplikacije i objave.

Projekat je otvoren za obrazovni sektor. Uvođenjem novih metoda i sadržaja, utiče se na podizanje nivoa znanja učenika i  podizanje ekološki aktivnih i društveno odgovornih građana.