Radionica “Katastar zelenih javnih površina”

U Regionalnom start-up centru u Paraćinu, 20.05.2022.god. održana je radionica „Katastar zelenih javnih površina – instrument za održivo upravljanje“.

Cilj radionice je bio, da se predstavnici lokalne uprave upoznaju sa izradom katastra zelenih javnih površina, i prednostima koje ovaj instrument pruža, za održivo upravljanje zelenim javnim površinama.

Predavač je bio Igor Nedeljković, direktor MapSoft preduzeća iz Beograda.

Na radionici bili su predstavljeni katastri zelenih javnih površina Beograda, Novog Sada i Niša, kao primeri dobre prakse. Ujedno, date su i smernice za izradu katastra zelenih javnih površina Opštine Paraćin.

Osim predstavnika lokalne uprave, radionici su prisustvovali i nastavnici Tehnološke škole, građani, predstavnici medija.

Projekat ZELENOPOLIS se sprovodi u okviru projekta Beogradske otvorene škole „Zeleni inkubator“, uz finansijsku podršku Evropske unije i  Fondacije Fridrih Ebert. Sadržaj ovog teksta nužno ne odražava stavove donatora ni Beogradske otvorene škole, i za njega je isključivo odgovoran EKOS.