4. radionica: Aplikacija „Eko alarm“ kao alat za zaštitu životne sredine

U prostorijama Tehnološke škole u Paraćinu, povodom realizacije projekta EKO ALARM, u periodu 10. 9. – 11. 9. 2020. održanе su četiri radionice, pod nazivom “Aplikacija Eko alarm kao alat za zaštitu životne sredine”.

Radionicama su prisustvovali predstavnici mesnih zajednica opštine Paraćin. Ukupno je bilo prisutno 42 predstavnika. Radi poštovanja epidemioloških mera, organizovane su dve radionice u prostorijama medijateke i amfiteatra Tehnološke škole. Zbog epidemiološke situacije, organizovane su dve radionice, kako bi se ispoštovale bezbedonosne mere, koje se odnose na broj osoba u zatvorenom prostoru.

Učesnicima je predstavljen alat Tour builder, njegova namena i način rada. Pozvani su da doprinesu pravljenju aplikacije tako što će video i tekstualni materijal vezan za deponije u svojoj sredini proslediti na imejl adresu Ekosa.